Na specjalne, ważne uroczystości oraz rodzinne święta takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, bez wątpienia warto samodzielnie lub wspólnie z dziećmi przygotować efektowne, eleganckie i pomysłowe kartki z życzeniami dla bliskich czy przyjaciół.

Także z okazji urodzin, imienin, Dnia Matki, Ojca lub Dziadków warto zachęcić nasze dzieci do samodzielnego przygotowania specjalnych kartek, zawierających życzenia, ozdoby lub wspólne zdjęcia z solenizantem. Dzieci chętnie własnoręcznie wykonują różnego rodzaju ozdoby i dekoracje, zatem wykonanie kartki okolicznościowej będzie dla nich nie lada wyzwaniem. Bez wątpienia kartka wykonana przez najmłodszych stanie się symbolicznym wyrazem troski, szacunku i sympatii wobec rodziny czy solenizanta. Co więcej, efektowna pocztówka może też sama w sobie być ciekawym, okolicznościowym prezentem.

Okolicznościowe kartki, pocztówki czy laurki można samodzielnie przygotować nie tylko z eleganckiej papeterii, ale również z papieru kolorowego, marszczonej bibuły lub innych materiałów, w tym również dzianiny lub tkanin. Doskonałym pomysłem z pewnością okaże się również wykonanie kartek metodą scrapbookingu, cieszącego się obecnie coraz większą popularnością.

Pomocnymi elementami i materiałami, którymi warto ozdobić dziecięcą kartkę dla bliskich mogą okazać się również kolorowe tasiemki, wstążki, koraliki, cekiny lub brokat. Zależnie od okazji na kartce takiej można również namalować kredkami lub farbami bałwanka, nakleić kolorową choinkę lub wielkanocnego kurczaczka czy zajączka. Na imieniny lub urodziny warto przygotować specjalne kartki z wizerunkami bliskich, wykonanymi własnoręcznie przez dzieci.

Stylową i elegancką kartkę z życzeniami otrzymamy, składając papier na połowę. Otwierana pocztówka doskonale sprawdzi się w przypadku oficjalnych, bardziej poważnych okazji. Z kolei na domowe imprezy o nieco mniej formalnym charakterze, najmłodsi z powodzeniem przygotować mogą pomysłowe, zabawne i dowcipne kartki z rysunkiem, zdjęciem lub rymowanym wierszykiem.

W kolejnych artykułach przedstawiamy również pomocne, praktyczne ale i pomysłowe szablony kartek, które z powodzeniem wykorzystać można podczas tworzenia własnych, oryginalnych kompozycji dla rodziny, bliskich lub przyjaciół.